PE35235-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE35235-12
EBEE Part #
8099737-PE35235-12-EB
Description
COAX CBL RP-TNC TO BNC 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE35235-12
Features-
1st ConnectorRP-TNC Plug
2nd ConnectorBNC Plug
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleRP-TNC to BNC
Cable TypeRG-223
1st Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to BNC RG-223 12.00" (304.80mm)