| Mfr. Part # | PE348-50CM |
| EBEE Part # | 8234841-PE348-50CM-EB |
| EDA Models | |
| Description | COAX CBL TNC TO TNC 19.6" |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires ,Coaxial Cables (RF) | |
| Datasheet | Pasternack PE348-50CM | |
| Part Status | Active | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| 1st Connector | TNC Jack | |
| 2nd Connector | TNC Plug | |
| Length | 19.69" (500.00mm) | |
| Color | Green | |
| Style | TNC to TNC | |
| Cable Type | - | |
| 1st Contact Gender | Female | |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 1st Connector Mounting Feature | - | |
| 2nd Contact Gender | Male | |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | |
| Cable Impedance | 50 Ohms | |
| Overall Impedance | 50 Ohms | |
| Frequency - Max | 18 GHz |