PE34749LF-18
Manufacturer
Mfr. Part #
PE34749LF-18
EBEE Part #
11653003-PE34749LF-18-EB
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 18"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE34749LF-18
Features-
1st Connector2.92mm Jack
2nd Connector2.92mm Plug
Length18.00" (457.20mm)
ColorSilver
Style2.92mm to 2.92mm
Cable TypePE-SR405FL
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms