PE34435-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE34435-12
EBEE Part #
8300041-PE34435-12-EB
Description
COAX CBL C-TYPE TO C-TYPE 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE34435-12
Features-
1st ConnectorC-Type Plug
2nd ConnectorC-Type Plug
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleC-Type to C-Type
Cable TypeRG-62A
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance93 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial C-Type to C-Type RG-62A 12.00" (304.80mm)