PE34357-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE34357-12
EBEE Part #
8139908-PE34357-12-EB
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE34357-12
Features-
1st Connector7/16 Plug
2nd ConnectorN-Type Plug
Length12.00" (304.80mm)
Color-
Style7/16 DIN to N-Type
Cable TypeRG-393
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type RG-393 12.00" (304.80mm)