PE3387-18
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3387-18
EBEE Part #
8025596-PE3387-18-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3387-18
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length18.00" (457.20mm)
ColorGray
StyleSMA to SMA
Cable Type0.047" Semi-Rigid Cable
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.047" Semi-Rigid Cable 18.00" (457.20mm)