| Mfr. Part # | PE3385-24 |
| EBEE Part # | 7948992-PE3385-24-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | SMA Male to SMA Male Cable 24 In |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires ,Coaxial Cables (RF) | |
| Datasheet | Pasternack PE3385-24 | |
| Series | - | |
| Packaging | Retail Package | |
| Part Status | Active | |
| Operating Temperature | - | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| 1st Connector | SMA Plug | |
| 2nd Connector | SMA Plug | |
| Length | 24.00" (609.60mm) | |
| Color | Tan | |
| Style | SMA to SMA | |
| Cable Type | RG-142 | |
| 1st Contact Gender | Male | |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 1st Connector Mounting Feature | - | |
| 2nd Contact Gender | Male | |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| 2nd Connector Mounting Feature | - | |
| Cable Impedance | 50 Ohms | |
| Connector Impedance | 50 Ohms | |
| Overall Impedance | 50 Ohms | |
| Frequency - Max | 5 GHz |