PE3172-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3172-12
EBEE Part #
8302736-PE3172-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMB 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3172-12
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMB Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMB
Cable TypeRG-58
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMB RG-58 12.00" (304.80mm)