PE3075-30
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3075-30
EBEE Part #
8097672-PE3075-30-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 30"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3075-30
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorBNC Plug
Length30.00" (762.00mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-59
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance75 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max1 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-59 30.00" (762.00mm)