PE3052LF-12
Manufacturer
Mfr. Part #
PE3052LF-12
EBEE Part #
8156830-PE3052LF-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetPasternack PE3052LF-12
Features-
1st ConnectorBNC Jack
2nd ConnectorBNC Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-58
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 12.00" (304.80mm)