PE15A63019
Manufacturer
Mfr. Part #
PE15A63019
EBEE Part #
12286136-PE15A63019-EB
Description
Input Protected Low Noise Amplif
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Amplifiers
DatasheetPasternack PE15A63019
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule, SMA Connectors
Supplier Device Package-
Frequency2GHz ~ 6GHz
P1dB14dBm
Gain43dB
Noise Figure1.2dB
RF TypeRadar
Voltage - Supply8V ~ 15V
Current - Supply90mA
Test Frequency-
Description
RF Amplifier IC Radar 2GHz ~ 6GHz