PE15A1007
Manufacturer
Mfr. Part #
PE15A1007
EBEE Part #
12285899-PE15A1007-EB
Description
29 dBm IP3, 2.5 dB NF, 16 dBm P1
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Amplifiers
DatasheetPasternack PE15A1007
Series-
PackagingRetail Package
Part StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule, SMA Connectors
Supplier Device Package-
Frequency9kHz ~ 3GHz
P1dB16dBm
Gain36dB
Noise Figure2.5dB
RF TypeRadar
Voltage - Supply11V ~ 15V
Current - Supply110mA
Test Frequency-
Description
RF Amplifier IC Radar 9kHz ~ 3GHz