PCYC-36-50
Manufacturer
Mfr. Part #
PCYC-36-50
EBEE Part #
11684263-PCYC-36-50-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL BNC TO BNC 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
Base Product NumberPCY
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorBNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorGreen
StyleBNC to BNC
Cable TypeRG-58
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting Type-
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting Type-
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 36.00" (914.40mm)