PANASONIC EET-ED2W680CA
Manufacturer
Mfr. Part #
EET-ED2W680CA
EBEE Part #
E819315730
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
1.08A@100kHz ±20% 10mm 450V 1.95Ω@120Hz 68uF Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetPANASONIC EET-ED2W680CA
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance68uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)1.95Ω@120Hz
Ripple Current1.08A@100kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter25mm
Height - Seated (Max)25mm