PANASONIC EET-ED2W121DA
Manufacturer
Mfr. Part #
EET-ED2W121DA
EBEE Part #
E819390011
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
Description
1.46A@100kHz ±20% 10mm 450V 1.105Ω@120Hz 120uF Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetPANASONIC EET-ED2W121DA
RoHS
Operating Temperature-25℃~+105℃
Voltage Rated450V
Capacitance120uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)1.105Ω@120Hz
Ripple Current1.46A@100kHz
Lead Spacing10mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter30mm
Height - Seated (Max)25mm