PANASONIC EEF-UE0D331R
Manufacturer
Mfr. Part #
EEF-UE0D331R
EBEE Part #
E819488018
Package
SMD,7.3x4.3mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
2V 330uF Polymer ±20% 12mΩ SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum - Polymer Capacitors
DatasheetPANASONIC EEF-UE0D331R
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
TypePolymer
Voltage Rated2V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)12mΩ
Lifetime @ Temp1000hrs@105℃
Diameter-
Height - Seated (Max)4.2mm