PANASONIC EEE-TK1E331UP
Manufacturer
Mfr. Part #
EEE-TK1E331UP
EBEE Part #
E82163215
Package
SMD,D10xL10.2mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
330uF 25V 270mA@100kHz 200mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetPANASONIC EEE-TK1E331UP
RoHS
Operating Temperature-40℃~+125℃
Voltage Rated25V
Capacitance330uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)200mΩ@100kHz
Lifetime @ Temp3000hrs@125℃
Ripple Current270mA@100kHz
Diameter10mm
Height - Seated (Max)10.2mm