PANASONIC ECE-T1CA683FA
Manufacturer
Mfr. Part #
ECE-T1CA683FA
EBEE Part #
E81609978
Package
Plugin,D40xL50mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% 8.384A@10kHz 22.5mm 16V 15mΩ 68000uF Plugin,D40xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetPANASONIC ECE-T1CA683FA
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated16V
Capacitance68000uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)15mΩ
Ripple Current8.384A@10kHz
Lead Spacing22.5mm
Lifetime @ Temperature3000hrs@105℃
Diameter40mm
Height - Seated (Max)50mm