PANASONIC ECE-A1EKS100I
Manufacturer
Mfr. Part #
ECE-A1EKS100I
EBEE Part #
E81498304
Package
Plugin,D5xL5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
10uF 25V ±20% 28mA@120Hz Plugin,D5xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetPANASONIC ECE-A1EKS100I
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated25V
Capacitance10uF
Tolerance±20%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp1000hrs@85℃
Ripple Current28mA@120Hz
Lead Spacing2.5mm
Diameter5mm
Height - Seated (Max)5mm