Omron Electronics MGN2CM-DC24
Manufacturer
Mfr. Part #
MGN2CM-DC24
EBEE Part #
E87301793
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
24V 30A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) Power Relays ROHS
Select All
CategoryRelays ,Power Relays
DatasheetOMRON MGN2CM-DC24
RoHS
Operating Temperature-40℃~+115℃
Contact FormTwo Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion)
Coil Voltage24V
Release Time30ms
Operate Time30ms
Maximum Switching Voltage600V@AC;28V@DC
Maximum Switching Current30A