Omron Electronics MGN2A-DC110
Manufacturer
Mfr. Part #
MGN2A-DC110
EBEE Part #
E86666968
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
110V 30A Two groups normally open: 2A (double pole single throw - normally open) Power Relays ROHS
Select All
CategoryRelays ,Power Relays
DatasheetOMRON MGN2A-DC110
RoHS
Operating Temperature-40℃~+115℃
Contact FormTwo groups normally open: 2A (double pole single throw - normally open)
Coil Voltage110V
Release Time30ms
Operate Time30ms
Maximum Switching Voltage600V@AC;28V@DC
Maximum Switching Current30A