Ohmite CS3FR030E
Manufacturer
Mfr. Part #
CS3FR030E
EBEE Part #
E83203344
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
3W 30mΩ Current Sensing Resistors ±60ppm/℃ ±1% Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Through Hole Resistors
DatasheetOhmite CS3FR030E
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±60ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance30mΩ
Power(Watts)3W