Ohmite 13FR080E
Manufacturer
Mfr. Part #
13FR080E
EBEE Part #
E82647273
Package
Plugin,D5.2xL14.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
3W 80mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% Plugin,D5.2xL14.5mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Through Hole Resistors
DatasheetOhmite 13FR080E
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance80mΩ
Power(Watts)3W