Ohmite 13FPR040E
Manufacturer
Mfr. Part #
13FPR040E
EBEE Part #
E83203191
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
3W 40mΩ Current Sensing Resistors ±50ppm/℃ ±1% Plugin Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetOhmite 13FPR040E
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±50ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance40mΩ
Power(Watts)3W