NMOMMR200NF12
Manufacturer
Mfr. Part #
NMOMMR200NF12
EBEE Part #
12294666-NMOMMR200NF12-EB
Description
NMOHF MMR LMR200 N-FEM 12F NPB
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetPulse Electronics NMOMMR200NF12
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Mounting TypeMagnetic
Ingress Protection-
FeaturesCable - 3.6576m
ApplicationsGeneral Purpose
TerminationN Type Female
Height (Max)-
Return Loss-
Frequency Range27MHz ~ 6GHz
Gain5dBi
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (3GHz ~ 4GHz)
Frequency (Center/Band)3.0135GHz