Nidec ST42EB103
Manufacturer
Mfr. Part #
ST42EB103
EBEE Part #
E85761715
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±100ppm/℃ 250mW 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetNidec ST42EB103
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance10kΩ
Power(Watts)250mW