Nidec ST-7EB503
Manufacturer
Mfr. Part #
ST-7EB503
EBEE Part #
E86501371
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±100ppm/℃ 250mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetNidec ST-7EB503
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50kΩ
Power(Watts)250mW