NDM-21SL2
Manufacturer
Mfr. Part #
NDM-21SL2
EBEE Part #
9854789-NDM-21SL2-EB
Description
CONN RCPT 21POS SOLDER
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
DatasheetITT Cannon, LLC NDM-21SL2
SeriesNDM
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypeReceptacle
Number of Positions21
Contact TypeSocket
Mounting TypePanel Mount
Fastening Type-
FeaturesMounting Flange
Base Product NumberNDM-2
Wire Gauge-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Pitch0.010" (0.25mm)
Color-
Number of Rows1
Row Spacing-
Cable TerminationSolder
Wire TypeDiscrete
Description
21 Position Rectangular Receptacle Connector Solder