MXJA01JA1000
Manufacturer
Mfr. Part #
MXJA01JA1000
EBEE Part #
8336535-MXJA01JA1000-EB
Description
COAX CBL JSC TO JSC 3.9"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetmuRata MXJA01JA1000
SeriesJSC, 5829
PackagingBulk
Part StatusObsolete
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
FeaturesShielded
Base Product NumberMXJA01
1st ConnectorJSC Plug, Right Angle
2nd ConnectorJSC Plug, Right Angle
Length3.937" (100.00mm)
ColorWhite
StyleJSC to JSC
Cable Type0.81mm OD Coaxial Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial JSC to JSC 0.81mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)