MXHP32XX2000
Manufacturer
Mfr. Part #
MXHP32XX2000
EBEE Part #
8336963-MXHP32XX2000-EB
Description
COAX CBL HSC TO CABLE 7.8"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetmuRata MXHP32XX2000
Series-
PackagingBulk
Part StatusObsolete
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
Base Product NumberMXHP32
1st ConnectorHSC Jack, Right Angle
2nd ConnectorCable (Round)
Length7.874" (200.00mm)
ColorWhite
StyleHSC to Cable
Cable Type0.40mm OD Coaxial Cable
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting Type-
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact Gender-
2nd Connector Mounting Type-
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial HSC to Cable 0.40mm OD Coaxial Cable 7.874" (200.00mm)