MS548-10F
Manufacturer
Mfr. Part #
MS548-10F
EBEE Part #
12332805-MS548-10F-EB
Description
RF SHIELD 1.606"X2.157" SOLDER
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Shields
DatasheetMasach Tech Ltd. MS548-10F
SeriesDrawn-Seamless EMI/RFI Shields
PackagingTray
Part StatusActive
TypeFrame
Mounting TypeSolder
Base Product NumberMS548
Length - Overall2.157" (54.80mm)
Width - Overall1.606" (40.80mm)
Height - Overall0.433" (11.00mm)
Ventilation-
Description
RF Shield Frame 1.606" (40.80mm) X 2.157" (54.80mm) Solder