MS312-10F
Manufacturer
Mfr. Part #
MS312-10F
EBEE Part #
12329520-MS312-10F-EB
Description
RF SHIELD 1.181"X1.228" SOLDER
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Shields
DatasheetMasach Tech Ltd. MS312-10F
SeriesDrawn-Seamless EMI/RFI Shields
PackagingTray
Part StatusActive
TypeFrame
Mounting TypeSolder
Base Product NumberMS312
Length - Overall1.228" (31.20mm)
Width - Overall1.181" (30.00mm)
Height - Overall0.197" (5.00mm)
Ventilation-
Description
RF Shield Frame 1.181" (30.00mm) X 1.228" (31.20mm) Solder