MS293-20F
Manufacturer
Mfr. Part #
MS293-20F
EBEE Part #
12331753-MS293-20F-EB
Description
RF SHIELD 0.642"X1.154" SOLDER
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Shields
DatasheetMasach Tech Ltd. MS293-20F
SeriesDrawn-Seamless EMI/RFI Shields
PackagingTray
Part StatusActive
TypeFrame
Mounting TypeSolder
Base Product NumberMS293
Length - Overall1.154" (29.30mm)
Width - Overall0.642" (16.30mm)
Height - Overall0.382" (9.70mm)
Ventilation-
Description
RF Shield Frame 0.642" (16.30mm) X 1.154" (29.30mm) Solder