MS110-10F
Manufacturer
Mfr. Part #
MS110-10F
EBEE Part #
12329486-MS110-10F-EB
Description
RF SHIELD 0.433"X0.433" SOLDER
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Shields
DatasheetMasach Tech Ltd. MS110-10F
SeriesDrawn-Seamless EMI/RFI Shields
PackagingTray
Part StatusActive
TypeFrame
Mounting TypeSolder
Base Product NumberMS110
Length - Overall0.433" (11.00mm)
Width - Overall0.433" (11.00mm)
Height - Overall0.110" (2.80mm)
Ventilation-
Description
RF Shield Frame 0.433" (11.00mm) X 0.433" (11.00mm) Solder