MK24-9-UFL
Manufacturer
Mfr. Part #
MK24-9-UFL
EBEE Part #
12290507-MK24-9-UFL-EB
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR U.FL BRKT
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetTE Connectivity MK24-9-UFL
Series-
PackagingBulk
Part StatusObsolete
Mounting TypeBracket Mount
Ingress Protection-
Features-
Base Product NumberMK24-9
Applications-
TerminationU.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Height (Max)-
Return Loss-
Frequency Range-
Gain9dBi
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz