MJSB-51PH034
Manufacturer
Mfr. Part #
MJSB-51PH034
EBEE Part #
10315850-MJSB-51PH034-EB
Description
MICRO
Select All
CategoryCable Assemblies ,Rectangular Cable Assemblies
DatasheetITT Cannon, LLC MJSB-51PH034
SeriesMJS
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug to Individual Wire Leads
Number of Positions51
ShieldingUnshielded
Features-
Base Product NumberMJSB
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50.0µin (1.27µm)
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
ColorYellow, Individual
Number of Rows-
Usage-
Cable TerminationCrimp
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Description
51 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 0.667' (203.20mm, 8.00")