MJSB-10SH034
Manufacturer
Mfr. Part #
MJSB-10SH034
EBEE Part #
10315178-MJSB-10SH034-EB
Description
MICRO
Select All
CategoryCable Assemblies ,Rectangular Cable Assemblies
DatasheetITT Cannon, LLC MJSB-10SH034
SeriesMJS
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypeSocket to Individual Wire Leads
Number of Positions10
ShieldingUnshielded
Features-
Base Product NumberMJSB
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50.0µin (1.27µm)
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
ColorYellow, Individual
Number of Rows-
Usage-
Cable TerminationCrimp
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.667' (203.20mm, 8.00")