MJSB-10PH006
Manufacturer
Mfr. Part #
MJSB-10PH006
EBEE Part #
10315108-MJSB-10PH006-EB
Description
MICRO
Select All
CategoryCable Assemblies ,Rectangular Cable Assemblies
DatasheetITT Cannon, LLC MJSB-10PH006
SeriesMJS
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug to Individual Wire Leads
Number of Positions10
ShieldingUnshielded
Features-
Base Product NumberMJSB
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness50.0µin (1.27µm)
Length3.00' (914.40mm)
ColorYellow, Individual
Number of Rows-
Usage-
Cable TerminationCrimp
Pitch - Connector0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable-
Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 3.00' (914.40mm)