MINI141-11
Manufacturer
Mfr. Part #
MINI141-11
EBEE Part #
11673102-MINI141-11-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 11"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetHuber+Suhner, Inc. MINI141-11
SeriesMINIBEND
PackagingBulk
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Ingress Protection-
FeaturesShielded
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length11.000" (279.40mm)
ColorSilver
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max26.5 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 11.000" (279.40mm)