MINI141-10HT
Manufacturer
Mfr. Part #
MINI141-10HT
EBEE Part #
8329186-MINI141-10HT-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetHuber+Suhner, Inc. MINI141-10HT
SeriesMINIBEND
PackagingBulk
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length10.000" (254.00mm)
ColorSilver
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max26.5 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .141 10.000" (254.00mm)