Microchip Tech UPS6150/TR13
Manufacturer
Mfr. Part #
UPS6150/TR13
EBEE Part #
E85979539
Package
DO-216AA
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
150V 750mV@6A 6A DO-216AA Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP UPS6150/TR13
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)100uA@150V
Reverse Voltage (Vr)150V
Forward Voltage (Vf@If)750mV@6A
Rectified Current6A