Microchip Tech UPS540/TR13
Manufacturer
Mfr. Part #
UPS540/TR13
EBEE Part #
E87090337
Package
DO-216AA
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
40V 540mV@5A 5A DO-216AA Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP UPS540/TR13
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)500uA@40V
Reverse Voltage (Vr)40V
Forward Voltage (Vf@If)540mV@5A
Rectified Current5A