Microchip Tech UPS5100/TR13
Manufacturer
Mfr. Part #
UPS5100/TR13
EBEE Part #
E86582428
Package
DO-216AA
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 810mV@5A 5A DO-216AA Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP UPS5100/TR13
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)200uA@100V
Reverse Voltage (Vr)100V
Forward Voltage (Vf@If)810mV@5A
Rectified Current5A