Microchip Tech HSM5100GE3/TR13
Manufacturer
Mfr. Part #
HSM5100GE3/TR13
EBEE Part #
E86054524
Package
DO-215AB
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
100V 800mV@5A 5A DO-215AB Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP HSM5100GE3/TR13
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)250uA@100V
Reverse Voltage (Vr)100V
Forward Voltage (Vf@If)800mV@5A
Rectified Current5A