Microchip Tech CDLL0.5A20/TR
Manufacturer
Mfr. Part #
CDLL0.5A20/TR
EBEE Part #
E83758416
Description
20V 500mA 650mV@500mA DO-213AA Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP CDLL0.5A20/TR
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)10uA@20V
Reverse Voltage (Vr)20V
Forward Voltage (Vf@If)650mV@500mA
Rectified Current500mA