Microchip Tech CDLL0.2A30/TR
Manufacturer
Mfr. Part #
CDLL0.2A30/TR
EBEE Part #
E83312704
Description
30V 200mA 500mV@200mA DO-213AA Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP CDLL0.2A30/TR
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)5uA@30V
Reverse Voltage (Vr)30V
Forward Voltage (Vf@If)500mV@200mA
Rectified Current200mA