Microchip Tech CDLL0.2A20/TR
Manufacturer
Mfr. Part #
CDLL0.2A20/TR
EBEE Part #
E83312702
Package
DO-213AA
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
20V 200mA 500mV@200mA DO-213AA Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP CDLL0.2A20/TR
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)5uA@20V
Reverse Voltage (Vr)20V
Forward Voltage (Vf@If)500mV@200mA
Rectified Current200mA