Microchip Tech BZV55C13
Manufacturer
Mfr. Part #
BZV55C13
EBEE Part #
E87093709
Package
DO-213AA
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
13V DO-213AA Zener Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Zener Diodes
DatasheetMICROCHIP BZV55C13
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)100nA@8V
Zener Impedance (Zzt)30Ω
Zener Voltage (Nom)13V