Microchip Tech APTM100TA35SCTPG
Manufacturer
Mfr. Part #
APTM100TA35SCTPG
EBEE Part #
E817208092
Description
1kV 22A 420mΩ@10V,11A 390W [email protected] 6 N-Channel MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,FET, MOSFET Arrays
RoHS
Operating Temperature-40℃~+150℃@(Tj)
Type6 N-Channel
Drain Source Voltage (Vdss)1kV
Continuous Drain Current (Id)22A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)420mΩ@10V,11A
Power Dissipation (Pd)390W
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)[email protected]
Input Capacitance (Ciss@Vds)5.2nF@25V
Total Gate Charge (Qg@Vgs)186nC@10V