Microchip Tech APT30S20BG
Manufacturer
Mfr. Part #
APT30S20BG
EBEE Part #
E87450771
Package
TO-247
Description
200V 45A 850mV@30A TO-247 Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Single Diodes
DatasheetMICROCHIP APT30S20BG
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)500uA@200V
Reverse Voltage (Vr)200V
Forward Voltage (Vf@If)850mV@30A
Rectified Current45A